Kuidas ennetada lume- ja külmakahjusid?
Lume tulekuga kaasnevad mitmed ohud Sinu kodule:
-
Katus võib lume raskuse all sisse langeda.
-
Harva kasutatavad veetorud võivad külmuda.
-
Ülekütmine võib viia tulekahjuni.
-
Tugev tuisk, lumesadu ja sula tõttu raskeks ning märjaks muutuv lumi võivad kahjustada Sinu maja seinu nii seest kui ka väljast.
-
Libedad hooldamata teed võivad põhjustada kukkumisi, millega kaasnevad luumurrud või veelgi raskemad tagajärjed.
Kuidas lume- ja külmakahjusid ära hoida?
- Puhasta katus lumest, et vältida selle sissekukkimist. Kui lumi on sattunud majja, hoolitse selle eemaldamise eest enne sulamist.
-
Talvel harva kasutatavad veetorud lase veest tühjaks, et vältida torude katkikülmumist.
-
Kui vesi torudes on juba külmunud, kutsu spetsialist appi. Kindlasti ei tohi torudes asuvat vett sulatada lahtise tule abil, kuna maja süttimise oht on väga suur.
-
Väldi lume kuhjamist vastu maja seina või aeda, sest sula saabumisel võib tekkiv vesi kahjustada keldrit või lume raskus rikkuda aia.
-
Sula saabudes hoolitse, et katusel ei oleks lund, sest see võib liikuma hakates lõhkuda lumetõkked ja vihmaveerennid. Eemalda katuselt lisaks lumele ka jääpurikad, sest need võivad autodele ja möödujatele peale kukkuda ning vigastusi põhjustada. Puhasta ka kõnnitee jääst ja lumest või liivata seda, et sellel oleks võimalik ohutult liigelda.
-
Tugeva pakasega ole ettevaatlik, et vältida küttekolde ülekütmist, mille tõttu võib puruneda ahi või sattuda kodu tuleroaks.
-
Elektritoitega küttesüsteemi tsirkulatsioonipumpade kasutajana pea meeles, et elektrikatkestuse korral jätkab katel kütmist, kuid pumbad ei juhi kuuma vett edasi, mille tõttu soojeneb vesi keemistemperatuurini ning põhjustada katla purunemise. Kui plaanid kodust pikemalt eemal viibida, jäta koduvõtmed lähedal elavale usaldusväärsele inimesele, kes saaks elektrikatkestuse korral süsteemi välja lülitada.
Soovime toredat ja ohutut talve!