Kõik uudised

Talvepuhkuse reisikindlustus tuleb teha varakult

13. dets 2022
Kõik uudised

Talvepuhkuse reisikindlustus tuleb teha varakult

13. dets 2022

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmetel on tänavu registreeritud 28 reisikindlustuse vaidlust klientide ja kindlustusandjate vahel, mida on 17 võrra rohkem kui mullu.

EKsL-i juhatuse liikme Lauri Potsepa sõnul tekitab enim vaidlusi reisitõrkekindlustus. „Selliseid vaidlusi saab väga hõlpsasti ennetada, sõlmides reisikindlustuse kohe talvepuhkuse reisi ostmisel. Viimasel ajal on sagenenud juhtumid, kus kindlustus tehakse alles siis, kui ilmneb takistus reisile minekuks. Näiteks lähedane on haigeks jäänud või on selgunud sündmus, mille tõttu ei saa reisile minna. Sellisel juhul on juba hilja reisitõrkekindlustust teha, sest selle jõustumiseks kulub tavaliselt paar päeva,“ ütles Potsepp.

Reisikindlustus on eelkõige vajalik tervise kindlustamiseks välisreisi ajaks. Ravikulukindlustus katab haigestumise või õnnetusega seotud kulud välismaal. Lisaks saab valida reisitõrke kindlustuse, mis hüvitab reisi ärajäämise, katkemise või hilinemise kulud. Samuti võib reisikindlustus hõlmata reisil kaasasolevate asjade kindlustust ehk pagasikindlustust.

BTA esindaja soovitas reisikindlustust tehes veenduda, et ravikulu, reisitõrke ja pagasi kindlustussummad oleksid piisavad. „Kui reisil on plaanis sporti teha, näiteks lumelauaga sõita, siis tuleb sellest kindlustusseltsile eelnevalt teada anda. See on täiendav risk, mida tavaline reisikindlustus ei hõlma,“ ütles BTA isikukindlustuse tootejuht Olga Trošin. „Alati võib küsida kindlustusseltsilt nõu või võtta erinevaid pakkumisi, et erinevate pakettide seast just endale sobiv välja valida,“ lisas Trošin.

Tänavu 10 kuuga on seltsid maksnud 11,8 miljonit eurot reisikindlustuse hüvitisi. Seda on palju rohkem kui koroona-aastatel, mil reisiti vähem – 2021. aasta kümne kuuga 3,9 miljonit, 2020. aastal 8,2 miljonit.

Klientide ja kindlustusandjate vahel tekkinud kindlustusvaidlusi lahendatakse EKsL-i juures tegutsevas kindlustuse lepitusorganis, mis on riigi tunnustatud kohtuväline vaidluste lahendamise kogu. Kui erapooletu lepitaja vahendusel saavutvad mõlema osapoolega kokkuleppe, siis selle täitmine on kohustuslik. Kui pooled ei nõustu lepitusettepanekuga, siis on neil õigus pöörduda kohtusse. Kindlustusvaidluste lahendamine on kliendi jaoks tasuta.

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKsL) on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

Lisainfo kindlustuse lepitusorganite kohta

Pressiteade on avaldatud järgnevatel lehtedel: 
Postimees
Delfi
Raha Geenius
Lõuna Postimees
Pealinn

Lisaks ka venekeelsetel lehtedel:
Stolitsa
Postimees

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Omavastutus Kasko
{{title | translate}} {{value}}
Kindlustuskaitsed

Hüvitame BTA kindlustuses liikluskindlustuse sõlminud isiku poolt tekitatud liikluskahju ning ravikulud raviasutuses kolmandatele isikutele (teiste sõidukite omanikud, jalgratturid, jalakäijad) ja kahjustused kolmandate isikute varale.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Telli meeldetuletus

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Olen nõus saama BTA eripakkumisi ja uudiskirju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Palun oota!

Meil läheb üks hetk, et kalkuleerida Sulle parim pakkumine.

Lisa sõiduki fotod

Piltide üleslaadimine on imelihtne! Lae sõiduki pildid kohe üles ja täielik kindlustuskaitse on tagatud.