Kõik uudised

Kuidas valida õige kodukindlustus enda kodu jaoks?

12. juuni 2023
Kõik uudised

Kuidas valida õige kodukindlustus enda kodu jaoks?

12. juuni 2023

Enda kodu kaitsmine on äärmiselt oluline ning õige kodukindlustuse valimine on tähtis samm enda investeeringu turvalisuse tagamiseks. Ajal, mil erinevaid kindlustuse võimalusi on väga palju, võib õige kindlustuse valimine osutuda üpris keeruliseks. Selles artiklis toome välja erinevad tegurid, millele erinevate kodukindlustuste võrdlemisel tähelepanu pöörata ning kuidas nende seast just endale sobiv valida.

Enda vajaduste mõistmine

Enne kodukindlustuste maailma sukeldumist on äärmiselt oluline hinnata enda konkreetseid vajadusi. Arvestada tuleks muu hulgas näiteks järgnevate teguritega – teie vara väärtus, asukoht ning konkreetse soovitud kindlustuskaitse ulatus. Kas soovite lihtsat kaitset tulekahju ja varguste vastu või vajate põhjalikumat kaitset, mis hõlmab ka loodusõnnetusi ja isiklikku vastutust? Oma vajaduste mõistmine aitab kitsendada valikuvõimalusi ja leida kindlustuse, mis pakub just teie kodu jaoks kõige sobivamat kaitset.

Lisariskid

Kodukindlustuse poliise hinnates pöörake erilist tähelepanu pakutavatele lisariskidele. Otsige põhjalikke kindlustuspakkumisi, mis kaitsevad tavaliste riskide, nagu tulekahju, varguste, vandalismi ja loodusõnnetuste (näiteks üleujutused või maavärinad) eest. Kuid lisaks kaaluge kaitset ka isiklikele esemetele, vastutuskindlustust võimalike kolmandatele osapooltele tekitatud kahjude korral ning kaitset lisahoone, nagu garaaži või kuuri jaoks. Nende lisariskide valimise korral tagate suurema kaitse enda kodu erinevatele aspektidele.

Poliisi kattesummad ja omavastutus

Poliisi kattesummad ja omavastutus mängivad kodukindlustuse puhul olulist rolli. Piirmäärad viitavad maksimaalsele summale, mille kindlustusselts hüvitab kindlustatud kahjude korral. On oluline valida kattesummad määrad, mis vastaksid nii teie kodu kui  ka selle sisu väärtusele. Teiseks oluliseks summaks on omavastutus, mis tuleks tasuda kindlustusvõtjal ise enne kindlustuskaitse rakendumist. Õige tasakaalu leidmine poliisi kattesumade ja omavastutuse vahel tagab, et saate ootamatute kuludega mugavalt toime tulla, säilitades samal ajal piisava kaitse.

Hind

Hind võib erinevate teenusepakkujate puhul olulisel määral kõikuda. Tähtis on leida tasakaal taskukohasuse ja pakutava kaitse vahel. Ärge valige ainult madalaima hinnaga poliisi, vaid uurige ka, millist kaitset see konkreetne kindlustuspoliis pakub. Küsige hinnapakkumisi erinevatelt kindlustusseltsidelt, võrrelgede erinevaid pakkumisi ja uurge, millised katteta aspektid võivad teie jaoks olulised olla. Sealjuures tasub silma peal hoida ka erinevatel allahindlustel või soodustustel, mida kindlustusseltsid võivad pakkuda.

Kindlustusseltsi klienditeenindus

Kodukindlustuse valimisel on oluline arvestada ka kindlustusseltsi klienditeeninduse kvaliteediga. Tehke taustauuringut kindlustusseltside kohta, lugege klientide tagasisidet ja arvustusi ning küsige soovitusi sõpradelt ja perelt. Valige usaldusväärne kindlustusselts, kus kahjukäsitlus toimib efektiivselt. Lisaks pöörake tähelepanu ka kvaliteetsele klienditeenindusele, mis tagab, et teie küsimustele ja muredele reageeritakse kiirelt ja professionaalselt.

Lõpetuseks

Kodukindlustuse valimine võib tunduda keeruline, kuid õige poliisi leidmine on väga oluline samm enda kodu turvalisuse tagamisel. Hinnake oma vajadusi, kaaluge erinevaid lisariske ning võtke arvesse poliisi kattesummasid ja omavastutust. Võrrelge kindlustusseltside pakkumisi ja hindu ning tehke taustatööd kindlustusseltsi kahjukäsitluse ja klienditeeninduse kvaliteedi osas. Põhjalik eeltöö aitab teil teha teadliku otsuse ning valida oma kodu jaoks parima kodukindlustuse.

Pidage meeles, et see artikkel on üldiseks soovituseks kodukindlustuse valimisel.  Enne kodukindlustuse ja enda varakindlustuse poliisi valimist ning sõlmimist konsulteerige spetsialistidega, kes annavad professionaalset nõu ning aitavad teil valida just teie konkreetsetele vajadustele vastava kodukindlustuse.
BTA kodukindlustusega saate lähemalt tutvuda siin. 

Artikkel on avaldatud ka Delfis, Kinnisvara24 blogis

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €
{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Omavastutus Kasko
{{transform.translate(title)}} {{value}}
insurance_option_subtitle
{{transform.translate(insuranceOptionsValue)}}
Kindlustuskaitsed

Hüvitame BTA kindlustuses liikluskindlustuse sõlminud isiku poolt tekitatud liikluskahju ning ravikulud raviasutuses kolmandatele isikutele (teiste sõidukite omanikud, jalgratturid, jalakäijad) ja kahjustused kolmandate isikute varale.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}
{{coveredPopup.coveredContent.title}}

{{coveredPopup.coveredContent.description}}

{{item.title}}
{{coveredPopup.formattedPrice(item.price)}} €accident_one_day_per_person
{{localized(risk.title)}}
{{coveredPopup.sparsePrice(price, true)}} €

Telli meeldetuletus

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Olen nõus saama BTA eripakkumisi ja uudiskirju
Your session will end in:

{{sessionTimeout.formattedTime}}

popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data
{{ fieldsPopupHeading }}
{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
{{popup.textTitle}}
Palun oota!

Meil läheb üks hetk, et kalkuleerida Sulle parim pakkumine.

Cookie
Küpsiste
Cookies Settings
Küpsiste seaded
See veebisait kasutab küpsiseid, mis on veebisaidi toimimiseks hädavajalikud.
Teie nõusolekul võib see veebisait kasutada lisaks statistilisi ja turundusküpsiseid.

Kui nõustute kõigi küpsistega, klõpsake palun "Lubada".
Kui soovite küpsistest keelduda, klõpsake palun "Ma ei ole nõus". Saate oma eelistusi hallata, klõpsates nuppu "Küpsiste haldamine".

Lisateavet leiate meie küpsiste eeskirjast
Lisateavet leiate meie
küpsiste eeskirjast

Funktsionaalsuse parandamise (vajalikud) küpsised

Antud küpsised on vajalikud veebilehe toimimise tagamiseks ning neid ei saa deaktiveerida. Need küpsised saab jaotada sessiooni ja püsiküpsisteks, mis ei säilita isikut tuvastavat informatsiooni. Sessiooni küpsised kustutatakse niipea kui lahkute käesolevalt veebilehelt.


Statistika küpsised

Antud küpsiseid kasutatakse veebilehe ja andmevoo allikate kasutamise hindamiseks, et saada veebilehe toimimise parendamiseks vajalikku informatsiooni. Antud küpsised aitavad meil määrata, millised veebilehe jaotised on kõige populaarsemad ning millised on kasutajate harjumused lehe kasutamisel. Selleks otstarbeks me kasutame Google Analytics statistikamootorit. Kogu kogutud informatsioon on anonüümne ning see ei võimalda Teie tuvastamist.


Turunduse küpsised

Antud kolmandate osapoolte küpsiseid kasutatakse personaliseeritud reklaami näitamiseks vastavalt Teie soovidele. Me kasutame küpsiseid, mis aitavad meil koguda informatsiooni Teie lehe kasutamise harjumuste kohta ning võimaldavad meil teada saada Teie huve, et saaksime näidata Teile ainult neid reklaame, mis vastavad Teie kasutamise harjumustele. Kui Te ei soovi näha mingit reklaami, siis jätke antud valik märkimata.