Kõik uudised

VIG investeerib BTA solventsuskapitali 15 miljonit

27. juuni 2022
Kõik uudised

VIG investeerib BTA solventsuskapitali 15 miljonit

27. juuni 2022

Kasvu jätkamiseks ja liidripositsiooni tugevdamiseks turul investeerib AAS BTA Baltic Insurance Company (edaspidi – BTA) osanik Vienna Insurance Group AG (edaspidi – VIG) BTA solventsuskapitali 15 miljonit eurot.

Vaatamata ettearvamatule finants- ja geopoliitilisele olukorrale, pandeemiale ja sellele järgnenud piirangutele jätkab BTA edukat kasvu ning keskendub jätkuvalt pikaajalisele arengule. Ettevõte jätkab oma kindlustusportfelli tugevdamist vabatahtlike kindlustusliikide, eelkõige vara-, kasko- ja õnnetusjuhtumikindlustuse liikide mitmekesistamise ja osakaalu suurendamisega. Kesk- ja Ida-Euroopa suurim kindlustuskontsern VIG loodab Balti turgude edukasse arengusse ja BTA pikaajalisse strateegiasse, mistõttu investeerib see BTA solventsuskapitali 15 miljonit eurot.

BTA juhatuse esimees Wolfgang Stockmeyer kommenteerib: “BTA-l on tugev finantspositsioon. Ettevõte on hästi varustatud, et astuda vastu ja edukalt ületada väljakutseid, mida makromajanduslik olukord ja turg meile ette võivad tuua. BTA võtab sellega kohanemiseks kasutusele paindlikud meetmed ning jätkab nii sisemiste kui ka väliste protsesside täiustamist. Need on võtmetingimused veelgi kõrgemate pikaajaliste eesmärkide saavutamiseks. Samas on BTA ja tema klientide jaoks rahustav teadmine, et BTA-l on väga tugev osanik, kellel on märkimisväärsed rahalised vahendid ja et kes on valmis investeerima BTA pikaajalisse arengusse.”

Vaatamata Euroopa poliitilistele ja rahalistele väljakutsetele on BTA-l jätkuvalt tugev finantspositsioon. BTA kindlustusmaksete koguväärtus Baltikumis 2021. aastal ulatus 220,3 miljoni euroni, mis on 6% rohkem kui 2020. aasta samal perioodil – 208,5 miljonit eurot. BTA Baltikumi 2021. aasta maksustamiseelne kasum oli 9,6 miljonit eurot, langus võrreldes eelneva aastaga 32%.

BTA kindlustusest lähemalt

Kindlustusaktsiaselts BTA Baltic Insurance Company on üks juhtivatest kindlustusseltsidest Baltikumis, mis pakub kõige laiemat kahjukindlustuse teenuste valikut Lätis, Leedus ja Eestis. BTA’s töötab terves Baltikumis rohkem kui 1000 töötajat. BTA aktsionär on Vienna Insurance Group AG, mis omab peaaegu 200 aasta pikkust kogemust kindlustusvaldkonnas. Tänu 25 000 töötajale umbes 50 kindlustusseltsi peale 30 riigis on Vienna Insurance Group kindel liider oma turuosas Kesk- ja Ida-Euroopas, mis hoolitseb rohkem kui 22 miljoni kliendi eest. Vienna Insurance Group on juhtiva Viini börsiindeksi (alates aastast 1994) ATX kõige kõrgemalt hinnatud ettevõte, millele on audiitorettevõtte Standard & Poor’s omistanud kõrge finantsstabiilsuse hinnangu A+ stabiilsete tuleviku väljavaadetega. Vienna Insurance Group teeb tihedat koostööd Erste Group’ga, mis on kõige suurem jaekaubanduse pank Kesk- ja Ida-Euroopas.

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{item.badge}}
{{item.title}}
{{formattedPrice(item.price)}}
{{item.title}}
{{sparsePrice(price, true)}} €

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.descriptionCasco}}

{{coveredPopup.descriptionMtpl}}

Omavastutus Kasko
{{title | translate}} {{value}}
Kindlustuskaitsed

Hüvitame BTA kindlustuses liikluskindlustuse sõlminud isiku poolt tekitatud liikluskahju ning ravikulud raviasutuses kolmandatele isikutele (teiste sõidukite omanikud, jalgratturid, jalakäijad) ja kahjustused kolmandate isikute varale.

{{coveredInfoTextMtplWithRoadAssistance}}

{{value | translate}}

{{coveredPopup.title}}

{{coveredPopup.description}}

{{translation('one_property_covered_deductible')}} {{coveredPopup.deductible}} €
{{translation('one_property_covered_risks')}}
{{localized(value.tooltipDescription)}}

Telli meeldetuletus

{{productReminderMessage}} {{productReminderDate}}.

Olen nõus saama BTA eripakkumisi ja uudiskirju
popup_year_of_driver_license
btar_popup_vehicle_data

{{ fieldsPopupHeading }}

{{ cmsFields.youngestDriver.label }}
btar_age_not_in_range
no_youngest_driver_age_error_message
{{ cmsFields.drivingExperience.label }}
no_driving_experience_error_message
{{ cmsFields.territory.label }}
no_territory_error_message
{{ cmsFields.drivingExperienceLessThanThreeYears.label }}
no_driving_experience_lt_3_years_error_message
Palun oota!

Meil läheb üks hetk, et kalkuleerida Sulle parim pakkumine.

Lisa sõiduki fotod

Piltide üleslaadimine on imelihtne! Lae sõiduki pildid kohe üles ja täielik kindlustuskaitse on tagatud.