InterRisk Vienna Insurange Group ja AAS BTA Baltic Insurance Company AAS ühinemine

01.08.2017

Vienna Insurance Group AG (edasipidi – VIG) tugevdab oma positsiooni Baltikumi turul, kui ühinevad InterRisk Vienna Insurance Group (edaspidi – InterRisk) ja BTA Baltic Insurance Company (edaspidi – BTA).

 

 

"Tänu meeskonnatööle ja valitud strateegia edukale rakendamisele saadab meid edu parimate tulemuste saavutamisel. Seda on märganud ka meie suurim aktsionär – VIG. Ühinemine InterRiskiga teeb meid Balti turul liidriks läbi suurima partnerite võrgustiku ja rohkete klienditeeninduspunktidega terves Balti regioonis, mille meeskonnas on enam kui 1300 töötajat. Samuti plaanime jätkata meie tegevust digitaalsete protsesside arendamisel, suunates tähelepanu klienditeeninduse kvaliteedile, mis rõhutaks selgelt meie uue identiteedi väärtuseid – ligipääsetavus, inimlikkus ja usaldusväärsus. Kõige enam võidavad meie kliendid, kellele pakutakse parimaid kindlustusteenuseid – kõrge kvaliteedi ja parima võimaliku hinnaga,“ rõhutab Jānis Lucaus, BTA juhatuse esimees.

 

InterRiskiga ühinemine toob kaasa InterRiski Läti äri ja infrastruktuuri liitumise Läti BTA haru juurde ning InterRiski Leedu haru  liitumise Leedu BTA haru juurde. See protsess viiakse läbi kooskõlas seadustega ning Finants- ja Kapitaliturgude Komisjoni järelevalve all tekitamata ebamugavusi või lisakohustusi InterRiski klientidele ja äripartneritele. Praegused BTA kindlustus-ja koostöölepingud jäävad kohustuste üle võtmisel kehtima. See tähendab, et BTA-le kanduvad üle hetkel kehtivad InterRiski õigused ja kohustused, arvestades samal ajal Balti riikide turgudega. Peale selle viiakse ühinemisprotsess läbi kooskõlas Leedu Vabariigi konkurentsinõukogu ("LCC") 18. augustil 2016 vastu võetud otsusega nr 1S-97 (2016), mis puudutab VIG-i osaluse omandamist BTA-s.  Ühinemine viiakse täielikult lõpule alles pärast LCC järelevalve all läbi viidavate kohustuste täitmist vastavalt eelpool nimetatud otsuse sulgemisele.

 

BTA säilitab oma praeguse firmanimetuse, brändi ja uue visuaalse identiteedi ka peale ühinemist. Jätkatakse praeguse äristrateegiaga, tugevdades oma positsiooni turul ja säilitades pikas perspektiivis arengu ja kasumlikkuse. 

 

 

BTA

BTA Baltic Insurance Company AAS on suur kindlustusfirma Balti riikides, pakkudes kõige laiemat valikut kahjukindlustusteenuseid Lätis, Leedus ja Eestis. Vienna Insurance Group AG, juhtiv kindlustaja Euroopas, sai 24. augustil 2016. aastal firma suurimaks aktsionäriks, omandades 90% firma aktsiatest. 10% aktsiate omanikuks on Balcia Insurance SE.

 

InterRisk

InterRisk Vienna Insurance Group AAS (varasemalt Baltikums AAS ja Baltikums Vienna Insurance Group AAS) pakub oma klientidele integreeritud kahjukindlustusteenuseid Lätis ja Leedus ning Eestis pakutakse kindlustusteenuseid teenuste vaba osutamise põhimõttel. Ainsaks aktsionäriks on Vienna Insurance Group AG.

 

VIG

Vienna Insurance Group AG omab 190 aastat kogemusi kindlustusvaldkonnas. Selle grupi moodustavad 50 ettevõtet 25 riigis ning tööd antakse enam kui 24 000 töötajale. Ollakse kindel liider Euroopa turgudel, omades kõrget finantstugevuse reitingut Standard & Poor's A + (stabiilne väljavaade) ja noteerimist Viini ja Praha börsil.

 

 

Rohkem informatsiooni:
Elīna Rasmane
Turunduse ja avalike suhete osakonna direktor
BTA Baltic Insurance Company AAS
E-mail: elina.rasmane@bta.lv
Telefon: +371 67025676, mobiil: +371 29374827