Eesti Energia ja BTA Kindlustuse koostöö

08.06.2020

BTA Kindlustus alustab uudse tulekahjukindlustuse pakkumist Eesti Energia lepingulistele koduklientidele.

 

"Elektritarbija saab 10 000 euro ulatuses kindlustuskaitse, mis katab tulekahju korral ka need riskid, mida tavaline kodukindlus ei kata," rõhutas Andres Külaviir, BTA  vara- ja tehniliste riskide tootejuht. Tulekahjukindlustuse korral kuulub hüvitamisele, lisaks kindlustatud hoone kahjustustele, muuhulgas kodukindlustuse omavastutus,  kodukindlustusandja poolt vähendatud kindlustushüvitise osa, tuleõnnetusega seotud ravikulud, sissetuleku kaotus ja vajalikud ekspertiisikulud.

 

„Päästeameti statistika on kõnekas: pea veerand kõikidest tulekahjudest on põhjustatud elektriseadmete riketest.

 

Kahjuks kõiki õnnetusi ennetada ei õnnestu. Murettekitav on ka fakt, et ligi pooled Eesti kodudest on kindlustamata. See tähendab, et ilma kindlustuskaitseta tuleb õnnetusjuhtumi korral kulud ise katta, mis võib paljudele inimestele üle jõu käia. Selleks, et oma kodu kindlustamine oleks kõigile lihtsam ja jõukohasem, oleme välja töötanud lahenduse, mille klient saab valida oma tänase elektri- või gaasilepingule lisaks,“ selgitab Eesti Energia Eesti turu juht Jaak Jõgi.

 

Eesti Energia hakkab tulekahjukindlustuse pakkumisi enda elektriteenuse klientidele tegema juunikuu jooksul.

 

Eesti Energia valis BTA Kindlustuse oma partneriks tulekahjukindlustuse pakkumisel läbi tiheda konkursi.  "Parim valiti välja mitme pakkuja seast, mis tähendab, et klient saab laia kindlustuskaitse parimatel tingimustel," sõnas Andres Külaviir.

 

"Lisaks ei ole vaja kliendil muret tunda kindlustuslepingu uuendamise pärast, sest selle eest hoolitseb Eesti Energia."

 

Kindlustusselts "BTA Baltic Insurance Company" on üks kindlustusturu juhtivatest ettevõtetest Baltimaades. BTA suurim aktsionär on ligi 200-aastase kindlustuskogemusega Vienna Insurance Group AG.