BTA määrab juhatuse esimehe

30.11.2018

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (edaspidi - BTA)  muudab juhatuse koosseisu 30. novembril 2018 - juhatuse esimeheks saab BTA juhatuse liige Wolfgang Stockmeyer ning juhatuse esimehe asetäitjaks on määratud senine juhatuse liige Oskars Hartmanis. Evija Matveja ning Tadeuš Podvorski jätkavad juhatuse liikmetena.

 

Viimastel aastatel on BTA saanud Balti riikide kindlustusturu liidriks, olles kindlustussektoris suuruselt teine kindlustusandja. BTA kogus 2018. aastal 9 kuuga kindlustusmakseid brutosummas 156,6 miljonit eurot.

 

BTA juhatuse liige, Wolgang Stockmeyer, alustab tööd juhatuse esimehena alates 30. novembrist 2018. Ta alustas BTA-s juhatuse liikmena töötamist 2016. aasta oktoobris pärast seda, kui VIG ostis BTA aktsiad. Ta sai vastutavaks rahanduse, edasikindlustuse ja aktuaarsete arvestuste eest. Enne seda töötas ta 2010. aastast kuni 2016. aasta oktoobrini Viini kindlustusgrupi AG Wiener Versicherung Grupi ettevõtetes Poolas, olles juhatuse liige elukindlustusseltsis Compensa TUnŽ SA Vienna Insurance Group, kus ta jälgis müügiüksuste toiminguid. Ühtlasi oli ta juhatuse liige kahjukindlustusseltsis Compensa TU SA Viini kindlustusgrupp, mis vastutab tervisekindlustuse segmendi eest. Wolfgang Stockmeyer on töötanud kindlustusvaldkonnas ligi 20 aastat, mis võimaldab saadud kogemuste ja teadmiste kasutamist üha ambitsioonikamate arengukavade rakendamiseks.

 

"Mul on väga hea meel saada osaks ettevõtte aktsionäride tunnustusest minu senise tehtud töö osas ning asuda BTA juhatuse esimehe kohale. BTA on kõigi Balti riikide suurim turuosaline. Seda tõestavad ka kolmanda kvartali finantstulemused- ettevõte kasvab, areneb ning tugevdab oma positsiooni juhtiva kindlustusandjana. Praegu on minu tähtsaim ülesanne läbi viia juba kinnitatud BTA Baltikumi strateegia, mis lubab uusi väljakutseid ning edu. Aastate jooksul on saavutatud palju, kuid sellele vaatamata on meil veel suuri eesmärke- tehnoloogia arendamine ning palju muud. Kindlasti on selleks vaja jõudu ja professionaalset meeskonda. Ja just seda BTA spetsialistid ongi- motiveeritud ning valmis vastu võtma uusi väljakutseid ning mul on suur rõõm sellise meeskonnaga koos töötada,” lausub BTA juhatuse esimees, Wolgang Stockmeyer.

 

BTA väärtusteks on lähedus, hoolivus ja usaldusväärsus. Meid iseloomustab innovatsioon, tõhusus ja professionaalne meeskond. BTA meeskond Baltikumis on kasvanud pea 1000-liikmeliseks. Meie ressursid on suunatud koos kasvamisele - nii ettevõtte kui ühiskonnaliikmena.

 

BTA-st

AAS “BTA Baltic Insurance Company” (edaspidi - BTA) on kindlustusturu juhtiv ettevõte Baltimaades, pakkudes laias valikus kahjukindlustusteenuseid. Kogu Baltikumis on BTA-l töötajaid peaaegu 1000. BTA suurim aktsionär on „Vienna Insurance Group AG”, kellel on ligi 200-aastane kogemus kindlustussektoris. See kontsern hõlmab rohkem kui 50 kindlustusseltsi 25 riigis ja selles töötab 25 000 inimest. Kesk- ja Ida-Euroopa turgudel on VIG näol on tegemist tipptegijaga. Vienna Insurance Group on saanud ATX-i  kõrgeima hinnagu, mis on Viini börsi juhtiv indeks. „Standard & Poor's“ on omistanud ettevõttele kõrge finantsstabiilsuse reitingu A+ ning ettevõtte aktsiad on noteeritud Viini- ja Praha väärtpaberibörsil.

 

Koostaja:

Elīna Rasmane

Turunduse ja avalike suhete osakonna juhataja

BTA Baltic Insurance Company AAS

e-mail elina.rasmane@bta.lv

phone: +371 67025676, mobile: +371 29374827