3 olulist põhjust väikelaeva kindlustamiseks

19.04.2017

Väikelaevakindlustus sarnaneb auto kaskokindlustusele – see pakub kaitset ootamatute ja ettenägematute sündmuste korral.

Väikelaevakindlustus kaitseb Sinu väikelaeva nii vees, vette laskmisel kui sealt väljavõtmisel, treileril transportimisel või kui see on kai ääres sildunud.

Väikelaeva valdaja vastutuskindlustus, sarnaselt liikluskindlustusele, pakub kaitseb ootamatute ja ettenägematute kolmandate isikute nõuete vastu veesõiduõnnetuse korral.

 

3 olulist põhjust väikelaeva kindlustamiseks:

  1. Meresõiduga kaasnevaid riske on mõistlik maandada. Kõige rohkem juhtub väikelaevadega veesõiduõnnetusi – madalikule sõitmine, kokkupõrge veealuse objekti, sadamarajatise või teise laevaga aga ka ilmastikuoludest juhtunud õnnetusi. Ette tuleb ka tulekahjusid, vargusi ja vandalismiakte. Kindlustamine on mõistlik, kuna nimetatud juhtumitega kaasnevad kahjud võivad olla väga suured.

  2. Väikelaevade kindlustamine on ühtlasi ka kohustus, sest lisaks liisingfirmade nõuete täitmisele on maailmas sadamaid, kuhu sisenemisel nõutakse laevaomaniku vastutuskindlustuse olemasolu. Samuti ei saa paljudel regattidel osaleda ilma vastutuskindlustuseta. Näiteks tuntumal Eestis korraldataval Muhu Väina regatil peab iga osavõttev paat omama vastutuskindlustust kindlustussummaga minimaalselt 200 000 eurot.

  3. Eestis on üha rohkem inimesi, kellel on kalastamiseks, sportimiseks või lihtsalt vaba aja veetmiseks väikelaev. Veesõidukite liiklus mõnel veekogul, näiteks Emajõel ja Peipsi järvel, on juba väga intensiivne. Veesõidukite arvu kasvu tõttu on suurenenud ka veesõiduõnnetuste tõenäosus.

 

BTA pakub Sinu väikelaevale suurepäraseid kaitseid!

  1. Meil on enam kui 20-aastane kogemus veesõidukite kindlustamisel ning oleme Eestis laevakindlustuse pakkujana juhtival positsioonil. Oleme kindlustanud Veeteede Ameti, Eesti Lootsi ning Eesti Sõudeliidu laevu ja väikelaevu.

  2. Pakume Sinu vajadusi arvestavat konkurentsivõimelist väikelaevakindlustust erinevate riskide vastu ning soovi korral erinevaid lisakaitseid.

  3. Meie kogenud eksperdid käsitlevad kahju kiirelt, lihtsalt ja mugavalt.

Tule tutvu kindlustustingimustega, sest kindlustada on kindlam!